SABINE VERNERE | Painting Department bachelor work exhibition
21735
page,page-id-21735,page-child,parent-pageid-21522,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.4,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Latvian Art Academy Painting department Bachelor work exhibition

Kuldiga Art House

04.06.2016-26.06.2016

 

Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības apakšnozare, kas pastāv jau kopš 1921. gada, kad LMA tika uzsākta studiju darbība, ir viena no tradīcijām bagātākajām struktūrvienībām. Ik gadu jūnijā notiek bakalaura diplomdarbu aizstāvēšana, kurā interesenti var iepazīties ar gleznotāju studiju noslēguma darbiem, tomēr līdz šim tie apskatei visbiežāk bija pieejami vien pāris stundas. Lai mākslinieku darbus parādītu plašākai publikai, tika nolemts veidot izstādi. Kuldīga kā izstādes norises vieta tika izvēlēta likumsakarīgi – LMA, Kuldīgas mākslinieku rezidences un Kuldīgas novada Domes ilgstošas sadarbības rezultātā. Jau vairākus gadus te tiek rīkoti starptautiski glezniecības plenēri un izstādes, kā arī strādāts pie akadēmijas filiāles izveides Kuldīgā.

Izstādē eksponēs trīspadsmit gleznotāju diplomdarbus. Katrs mākslinieks realizējis iecerēto ideju, izmantojot dažādus izteiksmes līdzekļus, materiālus un tehniku, radot personīgu, savam rokrakstam raksturīgu vizuālās mākslas darbu. Izstāde uzskatāma ne vien par studiju gados apgūto prasmju kopsavilkumu un līdzšinējās radošās darbības kvintesenci, bet netieši atspoguļo arī akadēmijas pasniedzēju profesionālo veikumu. Šī gada diplomdarbu vadītāji ir akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, prorektors Kristaps Zariņš, profesori Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

Izstādē piedalās Alvīne Bautra, Alise Bēržvade, Sintija Gādiga, Laura Igoveņa, Envija Medne, Anna Pabērza, Anna Pommere, Ansis Rozentāls, Gints Rudzītis, Diāna Tučkus, Marta Veinberga, Sabīne Vernere, Jānis Taurenis.